גישור בצל מבצע צוק איתן –  היום השישי….

גישור בצל מבצע צוק איתן – היום השישי….

בעלי הדין ניסו לבטל את הגישור שנקבע ליום  ראשון  ה- 13 ליולי, 2014 -אולם, בסופו של דבר החליטו להגיע לתל אביב כדי לקיים אותו.

הסכסוך מורכב ומלא אמוציות – סכסוך על שמלת כלה , לבוש לשושבינות בחתונה וערכת איפור לכלה הניתנת על ידי המאפר, לכל מי שמשכיר שמלת כלה מהחנות המסוימת .

בעלת הדין ,  הכלה התובעת הגיעה עם בעלה ואמא,  בעלת החנות הגיעה עם בעלה  ושותפה לעסק – ובמשך זמן ממושך, נשמעו בחדר הגישור האשמות הדדיות .

הכלה טענה כי  ראתה את שמלת הכלה בקולקציה וביקשה מספר שינויים כדי להתאימו לאישיותה. בעלת החנות טוענת, כי השינויים הפכו את השמלה לעיצוב אישי.

אילו הכלה הייתה מסתפקת בשמלה מהקולקציה – היה באפשרותה להחזירה. ברם, שמלה בעיצוב אישי אי אפשר להחזיר….גם המועצה הישראלית לצרכנות מסבירה, כי מוצר שהוכן במיוחד עבור הלקוח הוא מוצר שאי אפשר להחזיר.

והוויכוח התלהט…בפגישות הנפרדות הכלה ירדה מדרישותיה ואילו בעלת החנות העלתה את נכונותה לתת מענה בתוספת התנצלות.

בפגישה המשותפת האחרונה הפער היה מאד קטן -ושני בעלי הדין המשיכו להתעקש. הצעת מגשר שניתנה לחלק את האחריות המשותפת ולתת לה ביטוי כספי שווה -לא נתקבלה…..

הגישור עמד בפני פיצוץ………

ואז -אזעקת צבע אדום בעיר תל אביב – כולם רצו לחדר הביטחון – בעלי הדין והמגשרים שנמצאו את עצמם יחד, בחדר צפוף, מתחככים האחד עם השני…. הכלה שנכנסה לחרדה מצאה ניחומים בזרועותיה של בעלת חנות שמלות הכלה,  ושתיהן תחת זרועותיה של אם הכלה. שני הבעלים  עמדו מן הצד   ובהו במתרחש. אנשים אחרים בחדר הביטחון  התבדחו על המצב – היה מי שצחק והיה מי שחשש……זו הייתה אווירה מיוחדת במינה….אווירה של אחדות כנגד הנעלם.

כנראה, אז גם ירד האסימון……אוירת חדר המממ"ד  והדברים שנאמרו בו בהקשר למבצע צוק איתן עשו את שלהם….

חזרנו לחדר הגישור לאחר 10 דקות המתנה, כפי שמורה פיקוד העורף – השיחה נסבה על המלחמה ועל צבע אדום, ועל חדר הביטחון, ועל ערך חיי אדם .

המגשר לקח הסדר גישור והתחיל לכתוב – ואף אחד לא התנגד. כאשר הגיע לסעיף הכספי – ושאל מה לכתוב בו – שני הצדדים הסתכלו האחת על השנייה, בישקו סליחה הדדית, לחצו ידיים ואמרו למגשר – כתוב את שהצעת -אנו מקבלות  ומוכנות.

וכך היה -המגשר רשם את שהציע  כהצעת מגשר -ללא התנגדות של הצדדים, שחתמו על הסדר הגישור ועזבו את חדר הגישור בהקלה רבה ובהסכמה בשתיקה של כל המלווים.

מבצע צוק איתן סייע לסיים את הגישור , כי לפתע הבינו בעלי הדין את הפרופורציה של המחלוקת שביניהם…מחלוקת שעיקרה התבצרות באגו….לכסף הייתה משמעות משנית….ולמבצע צוק איתן -והשהייה במקלט – השפעה מכרעת.