הצוות היציג  של מגשרי מהו"ת נפגש עם הנהלת בתי המשפט

הצוות היציג של מגשרי מהו"ת נפגש עם הנהלת בתי המשפט

מאת: דר דוד סילורה – מגשר מהו"ת.

הצוות "היציג " של מגשרי מהו"ת, נפגש עם הנהלת בתי המשפט -עו"ד ברק לייזר -היועץ המשפטי ועו"ד נטלי לוי מנהלת  תוכנית המהו"ת.  הפגישה התקיימה ביום 9 לאפריל 2014.

הצוות "היציג" מייצג רק את מגשרי המהו"ת שהסכימו להצטרף לשורותיו ואינו מייצג את כל מגשרי המהו"ת  באשר הם.  ברם, כל הישג שיושג על ידם יחול על כל מגשרי המהו"ת.

בעבר, הצוות "היציג" השעה משורותיו מגשרי מהו"ת שהיו , באותה עת, גם חברים  בלשכת המגשרים בישראל בטענה, כי  הבג"צ של הלשכה נגד תוכנית המהו"ת  אינה מאפשרת למגשר מהו"ת להימנות על חברי הצוות היציג.

הפגישה דנה בכמה נושאים:

  1. הגדרת התפיסה של הנהלת בתי המשפט ביחס לתכנית המהו"ת
  2. המעבר של תוכנית המהו"ת  לתכנית הקבע, עם קבלת תקנות הגישור.
  3. שילוב מגשרי המהו"ת בעיצוב תכנית הקבע.

בפרטיכל שנשלח למגשרי המהו"ת סיכמו משתתפיו את הפגישה כדלקמן:

"הפגישה היתה עניינית וחיובית מאד, והודגש בה הרצון להמשך שיתוף הפעולה בין

הנהלת בתי המשפט לבין  מגשרי המהו"ת וחיזוקו לאורך זמן.

הערת כותב הידיעה:

המדיניות של הנהלת בתי המשפט היא לשתף פעולה עם כל הגורמים המעורבים בקידום הגישור בישראל. זוהי מגמה חיובית ביותר כי היא מביאה סביב שולחן אחד את כל הגורמים , מעלים לדיון את כל הנושאים, מתגברים על כל המכשולים ומשתדלים להגיע להסכמות שיש בהם רווח הדדי – כמו רעיון הגישור שמטרתו, בסופו של דבר היא  להגיע למצב של  win – win   ושיפור מערכות היחסים בין כל הגופים העוסקים בגישור בישראל.

פגישות כאלה מייתרות מאבקים ומלחמות וגם את הצורך להגיש בגצ"ים בנושאים של גישור כי הגשת בג"צ, שהיא צעד כוחני מנוגד לפילוסופיה של הגישור, שהיא דיאלוג והידברות והגעה להסכמות משותפות.

 

ד.ס.