חזון ומציאות – מגשרים חוזרים לשיגרה…..הירהורים…

חזון ומציאות – מגשרים חוזרים לשיגרה…..הירהורים…

מאת: דר' דוד סילורה -מגשר מהו"ת ומנכ"ל סילפר גישור והדרכה.

מבצע "צוק איתן"  טרם הסתיים, אם כי הפסקת האש נמשכת. אחד הדברים שצוינו לשבח הוא עמידת העורף. האחדות שהציבור הפגין, אחדות שיש עימה גם בגרות.

ונראה, כי תוך זמן קצר נחזור למציאות של השיגרה שהייתה –  ביחד עם חילוקי הדעות, הפילוגים והיריבויות.

אמר פעם הרבי מקוצ'ק כי " כאשר יש לאדם על מה לצעוק, ורוצה לצעוק,  אך איננו יכול לצעוק – זוהי הצעקה הגדולה ביותר"…( מצוטט מתוך הספר "קהלת – הפילוסוף המקראי" בעריכת חיים שפירא, עמוד74  בהוצאת כנרת, זמורה ביתן).

במה דברים אמורים?

תוך כדי עשיית סדר באחד הארונות, נתקלתי בתקנון לשכת המגשרים בישראל , עם שינויים שהוגשו ואושרו על ידי רשם העמותות במשרד המשפטים ( האישור מיום 11 לינוואר, 2010 )  ובו גם חזון העמותה:

ציטוט: " להיות הבית הייצוגי, המקצועי והמסמיך של כל מגשרי ישראל , תוך הפיכת הליכי הגישור לפיתרון ליישוב סכסוכים , מתוך ערכים של כבוד הדדי, הידברות והסכמה".

בשינוי השם מ "עמותת מגשרי ישראל" ל -"לשכת המגשרים בישראל"  סברתי כיו"ר וחברי הוועד הסכימו, כי יש בו כדי להגביר את האחדות בקרב ציבור המגשרים וגם -ובעיקר, לגרום למוסדות מערכת המשפט ומוסדות ציבור לראות את המגשרים באור אחר,    כי המונח " לשכה" הוא מונח מחייב מבחינה מוסרית ולא משפטית. ( כי משפטית הלשכה עדיין נחשבת לעמותה והיא אינה סטטוטורית ).

אני פרשתי מתפקידי כיו"ר הלשכה ביולי של אותה שנה ( 2010) מצויד במכתב  אישור ניהול תקין  של רשם העמותות, חתום על ידי רואה חשבון דן רבין  ( מיום 21 ליולי, 2010)  .

מגשרי ישראל צריכים להיות סמל לאחדות השורות, לשמש דוגמא להידברות, כבוד הדדי והסכמות הנובעות מהידברות , כפי שהחזון  כתוב בראש התקנון.

לפני שנשוב לשגרה, הבה נחשוב כיצד עושים זאת?

כי המטרות הן רבות, ויושגו רק באחדות השורות: לקדם את הגישור בישראל, לקדם את המעמד המקצועי של המגשרים בישראל, ליצור מסגרת למפגשים משותפים, ליזום ולארגן ימי עיון והשתלמויות, ליזום חקיקה ופעילות ציבורית, לפעול למען קידום מטרות הגישור, לשתף פעולה עם מוסדות נוספים -לאומיים ובינלאומיים, להעלות את המודעות הציבורית לנושא הגישור,לשמור על אתיקה מקצועית, לשמור על הרמה המקצועית.

אלה הן מקצת המטרות בתקנון – ואפשר יהיה להשיגם אם מגשרי ישראל  ישלבו מאמציהם בהשגתם, וידברו בקול אחד -ולא בשתי קולות או במקהלה….
Flag Counter