ממשבר לצמיחה…..סולחה בקרב ארגוני המגשרים בישראל.

ממשבר לצמיחה…..סולחה בקרב ארגוני המגשרים בישראל.

מאת:  דר דוד סילורה -מגשר מהו"ת ומנכ"ל סילפר גישור והדרכה.

המשבר  בארגון המגשרים בישראל שהחל עם התפטרותה של המנכ"ל, ( אשר גם חזרה בה מהתפטרותה),  גרם לזעזוע עמוק בקרב ציבור המגשרים.

משבר זה , כבר בתחילת הדרך,  יכול  להיות גם גורם לצמיחה. יש ללמוד את לקחי העבר בסוג כזה של התארגנויות ולפעול על פי הפסוק החכם האומר: " סוף מעשה במחשבה תחילה".  לא יהיה בריא שהמשבר ייפתר על ידי החזרת מצב לקדמותו – כי זה מתכון ברור למשבר עתידי חדש. יש לרענן את הוועדה המארגנת של פורום המגשרים ולשלב בו גם כוחות נוספים . נודע, כי  ראשי הוועדות של הארגון החדש ביחד עם הצוות  שנבחר בפורום כפר סבא הראשון, מזמינים למפגש פורום כבר סבא השני, שיתקיים ביום 6 ליוני, 2014 שעה 10.00  . ( כנראה שהמפגש יתקיים בכפר הירוק. המעוניינים להשתתף צריכים לאשר מראש את השתתפותם). על ההזמנה חתומים האנשים הבאים:

איתי אדמון (יו"ר ועדת תקנון)

עו"ד מאיה שפירא (יו"ר ועדת גישור פנים אירגוני)

עו"ד יוני זלינגר (יו"ר ועדת חברים)

עו"ד חנן אדד (יו"ר ועדת אתיקה)

עו"ד הילה מאור (יו"ר ועדת קידום הגישור בחברה)

ד"ר יעל סנה (יו"ר ועדת שת"פ עם אקדמיה)

דידי שחר (יו"ר ועדת גישור בסיכסוכים ציבוריים)

 

לדעתי, זו הזדמנות לקיים דיאלוג  אמיתי במגמה לאחדות השורות בקרב המגשרים, כדי שיוכלו לדבר בקול אחד חזק ולא בקולות אחדים  חזקים אבל, לעיתים – מגמגמים.

כל ארגוני הגישור צריכים להושיט יד האחד לשני…..למען הגישור בישראל…

בעניין זה צריכים להיות מאד יצירתיים.  למשל,  הייתי מאחד בין הוועד של לשכת המגשרים  וצוות ההיגוי של ארגון המגשרים ומקים מהם הנהלה אד-הוק  לקידום  הגישור, תוך היערכות לבחירות חדשות ודמוקרטיות לחלוטין. הייתי מצרף להם נציג של חטיבת הגישור של לשכת עורכי הדין  ( המורכבת ברובה ממייסדי עמותת מגשרי ישראל  ) כדי להיות גוף יציג ומייצג אמיתי.

האם המציאות  וה" אגו" תאפשר מהלך כזה? – – ימים יגידו !!!!

המשבר באורגון המגשרים מעלה את השאלה: אם בארזים נפלה שלהבת – מה יגידו אזובי הקיר?

שמות החתומים כמייסדים של העמותה:

  1. ארבל בן ארי , מירה שוורץ , יובל גיל -עו"ד,  רפי סהר , בני בקרמן  ,טלי ורטהיים עו"ד, עו"ד ירון בן דוד – יועץ משפטי
  2. חשוב לציין:
    • מנכ"ל זה תפקיד בשכר . לאדם המתאים לתפקיד .מנכ"ל לא יכול להיות אחד מחברי הועד אלה חיצוני בלבד .יו"ר הוא אחד שמקבל את מרב התמיכה מהועד. ללא שכר רק עבור ישיבות החייבות להתקיים פעם בחודש ז"א 12 מפגשים . עבור זה היו"ר יקבל סך 16.500 ש"ח בשנה.
    • כתובת העמותה ברשם העמותות:  עין חרוד (מאוחד) 0, ארבל בן ארי., עין חרוד-מאוחד , 1896500

  •