שיח מגשרים בין חיובי לשלילי.

שיח מגשרים בין חיובי לשלילי.

מאת: ד"ר דוד סילורה -מגשר מהו"ת ומנכ"ל סילפר/דרכים – מרכז גישור והדרכה.

כבר שנים אחדות שקהיליית המגשרים אינה מבינה, מדוע לצורך ייצוגם צריך שיקומו מספר ארגונים.

גם המוסדות המשפטיים והאחרים מצפים, שקולם של המגשרים יישמע כקול אחד ולא כמקהלה. אפילו בוועדת חוקה, חוק ומשפט הרימו גבה כאשר למדו כי אין גוף גישורי אחד מייצג – ורשות הדיבור ניתנה לכל מי שטען שיש לו מה להשמיע בשם הגישור והמגשרים.

לאחרונה, דיווחתי הן באתר והן בפייסבוק של סילפר/סילפר ידידים כי מתחיל שיח בין גופי הגישור, בין לשכת המגשרים בישראל וארגון המגשרים בישראל. שיח שהוא חיובי בעיניי ולדעתי, גם בעיני רבים.

להפתעתי – לא זכתה הידיעה לתגובות, אולי כמה לייקים . וזאת, בניגוד לציפיותיי. סברתי, כי הידיעה על שיתוף פעולה אפשרי להשגת מטרות שייתנו מענה לכלל ציבור המגשרים, כמו -חוק הגישור או תעסוקה למגשרים ועוד, תגרום להתלהבות המונית של כל מגשרי ישראל. כנראה  -ובוודאות טעיתי……..

ועוד עניין שלא נשמע לי סביר במיוחד. פורסם  (  ביום 31/12/17 ב-"מחלקה ראשונה" ע"י יצחק דנון ב- NEWS 1 ) כי מגשר בכיר הגיש תביעת לשון הרע כנגד לשכת המגשרים בישראל בבית המשפט. במילים אחרות -מגשרים המאמינים בפיתרון סכסוכים בדרך של הידברות, אינם מדברים גישור אלא עם בית המשפט שבודאי, יפנה אותם להליך של גישור.

אנו המגשרים צריכים להיות נאמנים לעקרונות המנחים אותנו שבהם, בין הייתר, העדפת ההידברות על פני ההתדיינות המשפטית.

אילו היה גוף אחד ואחיד המייצג, את כל ציבור המגשרים  בוודאי שהיה מוקם  בו גם גוף פנימי ליישוב מחלוקות  בין מגשרים וארגוני גישור, או בין יחיד לארגון או ארגון ליחיד. שהיה עושה את מה שצריך לעשות -לאפשר הידברות.

למען כבוד מקצוע הגישור -עדיין לא מאוחר מידי….

 

 

 

 

תגובה אחת

  1. לא יאומן כי יסופר.