שנה טובה תשח"ע – איגרת סילפר

שנה טובה תשח"ע – איגרת סילפר

שנה טובה

·         שהגישור והמגשרים המקצועיים יהיו לראש, ולא לזנב….

·         שגופי הגישור ישתפו פעולה לחקיקת חוק הגישור,

·         שהציבור יטמיע את יתרונות הגישור על פני משפט,

·         שהגישור יהפוך לפרופסיה  וייוצג על ידי גוף סטאטוטורי אחד – שיבטא אחדות ולא אחידות, שידבר בקול אחד ולא במקהלה,

·         שגופי הגישור יתחרו ביניהם בארגון ימי עיון והשתלמויות להעשרה של המגשרים ושל  ציבור שוחרי הגישור.

·         שנה שבה מגשרים ושוחרי גישור יתמכו בפעילויות גישור, כדי לעודד עשייה מרובה לטובת הגישור והמגשרים.

·         שנה טובה וגמר חתימה טובה.

למקבלי איגרת סילפר, שלום שנת תשע"ח – 2017/18 היא שנת מפנה בעולם הגישור. החלל הריק אשר שרר מאז ביטול תקנות מינוי מגשר בדצמבר 2008 ועד לקבלת התקנות החדשות ע"י וועדת חוקה, חוק ומשפט באוגוסט 2017 –הסתיים. בתום ניסוח סעיפי התקנות, אחרי אישורם ע"י שרת המשפטים, הם ייכנסו לתוקף. הצפי הוא, כי לקראת מאי-יוני 2018 הם כבר יחייבו. כפי שנקבע, מיון המגשרים ייעשה ע"י גופים חיצוניים שיזכו במכרז מוסדות המשפט והם יהיו אובייקטיבים לחלוטין. יש לברך על קבלת התקנות שיאפשרו בסיס יציב ואחיד לקידום הגישור.

החמצה אנו המגשרים וגופי הגישור, לא ידענו לנצל את תקופת החלל הריק.  במקום להתארגן ולקבוע תקנות שיחייבו אותנו, המגשרים, נשאנו עיננו  לממסד המשפטי שיעשה את העבודה. במידה רבה, תקופה זו שבה היו בגצ"ים וחילוקי דעות וחלל ריק –הם תקופת החמצה שלא נוצלה לטובת הכלל. התקנות שהתקבלו באוגוסט 2017, לאחר דיון מעמיק מבטאים פשרה בין אינטרסים של בעלי עניין, כפי שבאו לביטוי בוועדת חוקה, חוק ומשפט. על כן, דעתי היא, כי התקנות הן הסף המקצועי הנמוך למינוי מגשר, ועל גופי הגישור , שהתחילו לשתף פעולה ביניהם בנושא חקיקת חוק הגישור, ישכילו לתכנן בהסכמה תוכנית להסמכת מגשרים, שתהייה הרף הגבוה מאלה שנקבעו בתקנות  הגישור, להבטחת מקצועיות המגשרים ופתיחת מסלול  מקצועי  התמחותי.
כיצד נתמוך בגישור?   מה נדרש מאיתנו, אם ברצוננו לתרום להצלחת הגישור בעתיד? לדעתי, יש לתמוך בכל פעולה של גופי גישור כמו הרמת כוסית לשנה החדשה שאורגן ע"י לשכת המגשרים ביום רביעי ה- 13/9/17 או הרמת הכוסית בארגון המגשרים ביום שישי ה- 15/9/17 שזכה להשתתפות גדולה והצלחה מרובה. תמיכה בפעולות גישור , עידוד שיתוף פעולה עם מרכזי גישור בקהילה, עידוד של כתיבת ורכישת ספרי גישור בשפה העברית ,כמו גם קיום  אחת לשנה, יום יישוב סכסוכים כפי שמקובל בארה"ב, יחזקו את הגישור ויגבירו את המודעות הציבורית לחיוניותו  בישראל. המגשרים והציבור הרחב – המגושרים הפוטנציאליים, יוצאים נשכרים. בברכת שנה טובה   דוד סילורה וצוות סילפר.

 

4 תגובות

 1. לדוד שלום רב,
  ראשית אברך אותך באיחולי שנה טובה, בריאות והמשך הצלחה בכל מעשיך.
  דבריך באיגרת מרשימים ומעודדים אילו ידעתי על הקמת לשכת מגשרים,
  בשמחה הייתי מגיע להרמת כוסית.

  לסיום, אני תקווה גדולה, כי עד המועד המשוער למימוש התקנות, לא תתחלף הממשלה, כפי שחוויתי בעבר בנושא של הפסקת פגיעה בזכויות של נכי צה"ל קשים שנדונה בוועדת משנה חוץ וביטחון בכנסת, שקבעה לאחר כשנתיים של דיונים, שיש לתקן הפלייה משמעותית בין קבוצות נכי צה"ל 100%+ נכות בשנת 2011 ובמהלכה מסרתי עדות, אך לצערי הרב הוחלפה הממשלה ומסקנות הוועדה הושלחו לפח!!!
  דוד היקר יישר כח!!!
  בברכה,
  מרק לאוטמן

 2. שנה טובה ומאושרת

  שנת שלום ושלווה
  שנת בריאות והגשמה
  שנת שגשוג ויצירה

  מאחל יצחק תומר

 3. שנה טובה לך דוד

  דן נאמן

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הי דוד,
  אתה ממש צודק.אני מקווה שמה שאתה מציע יגיע לאנשים הנכונים שיבצעו זאת.
  בברכה,

  ירדנה יעקובי
  רכזת הדרכה
  מדור הדרכה ורווחה, אגף משאבי אנוש
  משרד: 03-6408955 | פקס: 03-6407920
  דוא"ל: yardenay@tauex.tau.ac.il | אתר: http://hrweb.tau.ac.il/welfare